Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tomasz P. Terlikowski o kampanii wymierzonej w rodzinę i sposobach powstrzymania jej zgubnych skutków    -   15/5/2014
Receptą - powrót do roli Ojca
Siłowe, nie liczące się z głosami powszechnej krytyki, forsowanie pomysłu posłania sześciolatków do szkół. Wyrzucanie przez rządzących do kosza kolejnych obywatelskich projektów, popieranych przez miliony Polaków. Działanie uchwalonej 4 lata temu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - coraz częstsze dramatyczne przypadki odbierania dzieci rodzicom i opiekunom lub wtrącania się przez urzędników w ich wychowanie. Natrętna promocja ideologii gender w mediach i w placówkach oświatowych, co wsparła ostatnio - wbrew protestom rodziców - rzecznik praw obywatelskich. A także wszechobecna promocja antyklerykalizmu i niewybredne kampanie medialne wymierzone w Kościół. Zdaniem Tomasza P. Terlikowskiego, gościa specjalnego środowego spotkania Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego, to tylko niektóre z przejawów współczesnego ataku na rodzinę i tradycyjną moralność w Polsce.

Posłuchaj, jakie działania proponuje podjąć Tomasz P.Terlikowski, aby obronić nasze rodziny :

Ogloszenie
>

Tomasz P. Terlikowski gościł w Tarnowie na zaproszenie senatora prof. Kazimierza Wiatra, promotora Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego.
Podczas wygłoszonego w Auli Wyższego Seminarium Duchownego wykładu, po zdiagnozowaniu rosnącej fali zagrożeń dla rodziny, duchowej tożsamości polskich katolików oraz ich wolności, publicysta zaznaczył, że obecna sytuacja naszego kraju, choć już zła, to - na tle innych państw w Europie - i tak jest wciąż relatywnie lepsza. Terlikowski nie ma jednak złudzeń: idą czasy permanentnego już zagrożenia i codziennych, realnych represji dla chrześcijan traktujących poważnie wskazania swojej religii i rodzicielskie obowiązki.
Redaktor naczelny "FRONDA.PL" apeluje przy tym o niezwłoczne podjęcie walki i przeciwstawienie się złym tendencjom, wynaturzeniom przeżywającej kryzys cywilizacji, proponując rozpoczęcie od ... samych siebie i własnej wspólnoty rodzinnej. Ważnymi elementami recepty sformułowanej przez T.Terlikowskiego jest powrót do tradycyjnie pojmowanej, centralnej pozycji Ojca w rodzinie oraz rzetelna, systematyczna domowa edukacja.

Zapraszam też do wysłuchania odpowiedzi TPT na zadane przeze mnie pytanie o to, czy w obecnej chwili jest sens liczyć na wsparcie ze strony Prawosławia ? :Piotr Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.83 % (1090)
  jestem za 38.86 % (787)
  nie mam zdania 7.31 % (148)
Wszystkich głosów: 2025
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl